DZIURAWIEC, 50 ML BIO, HYPERICUM PERFORATUM - NIEMCY, BAZA: OLIWA Z OLIWEK, TAOASIS

Nowy produkt

Olej z Dziurawca to niezwykle cenny ekstrakt. Kwiaty z tego zioła zawierają składnik aktywny hiperycynę, która jest postrzegana jako balsam dla duszy i nerwów.

Więcej szczegółów

52,00 zł brutto

Olej z Dziurawca to niezwykle cenny ekstrakt. Kwiaty  z  tego zioła zawierają składnik  aktywny hiperycynę, która  jest postrzegana jako balsam dla duszy i nerwów. Olej z Dziurawca jest idealny jako harmonizujący i ogrzewający olej do twarzy i ciała.
Główną substancją czynną wyciągu z Dziurawca jest hiperycyna. Związek ten jest inhibitorem MAO (enzym rozkładający niektóre neurotransmitery, w tym wypadku ważne jest działanie MAO na serotoninę). Zahamowanie działania MAO powoduje wzrost stężenie serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym i zmniejszenie się dolegliwości związanych obniżeniem nastroju lub z depresją.

Poza działaniem przeciwdepresyjnym i łagodnym działaniem uspokajającym, wyciąg z Dziurawca wpływa również pozytywnie na koncentrację i pamięć. Ważnym efektem ubocznym preparatów Dziurawca jest wzrost wrażliwości skóry na promieniowanie UV - osoby stosujące olej  z Dziurawca nie powinny się opalać. Dzięki substancjom antybakteryjnym olej posiada także działanie przeciwzapalne, kojące i dezynfekujące. Łagodzi ból pleców, lumbago, rwę kulszową. Poza tym działa rozluźniająco, wyciszająco a także zwiększa ukrwienie.

 INCI: Oliwa z Oliwek ( Olea europea oil *), Dziurawiec extrakt  ( Hypericum perforatum extract * )

* kontrolowane uprawy ekologiczne.

Tylko czyste oleje roślinne:
•  wolny od składników zwierzęcych
•  bez domieszek i syntetycznych dodatków

30 innych produktów w tej samej kategorii: