EUKALIPTUS RADIATA 5 ML BIO, EUCALYPTUS RADIATA - Australia
zoom_out_map

Olejek Eukaliptusowy, 5ml Naturalny

34,00 zł
Brutto

Drzewko eukaliptusowe pochodzi z Australii. Obecnie eukaliptus można spotkać we wszystkich zakątkach świata. Eukaliptus to jedno z najwyższych drzew. Często osiąga rozmiar powyżej 100 metrów. Jak się okazuje, liście eukaliptusa stanowią nie tylko znakomite źródło pokarmu dla koali, ale są również surowcem farmaceutycznym. Pozyskuje się z nich drogocenny olejek eukaliptusowy. Liść eukaliptusa zawiera olejek eteryczny, którego głównym składnikiem jest eukaliptol (60-80%). Olejek eukaliptusowy stosuje się w wielu dolegliwościach, nie tylko fizycznych, ale i emocjonalnych. Na przykład gdy umieścimy olejek eukaliptusowy w pomieszczeniu, w którym odbywa się dyskusja, pozwoli to znacznie uspokoić panującą atmosferę. Jednak główne działanie to działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, łagodzi również nadpobudliwość i poprawia koncentrację.

Eukaliptus jest stosowany do inhalacji i przy wspomaganiu w okresie przeziębień, a także wspiera  przy dolegliwościach reumatycznych. Zimą eukaliptus jest często używany jako napar do sauny, kilka kropli w wodzie naparu uwalnia oddech.

Ilość
0

Nazwa botaniczna:

Eucalyptus globulus

Kraj pochodzenia: 

Chiny

Sposób otrzymywania:

Destylacja parą wodną z liści.

Działanie:

Antybakteryjne,

Przeciwwirusowo,

Przeciwbólowe, 

Kojące i wyciszające,

Zastosowanie:

Aromatoterapia – w przypadku przeziębienia i grypy, kaszlu, infekcji gardła używamy olejku w dyfuzorze (4-5 kropli). Ponadto wdychanie aromatu eukaliptusa ułatwia pozbycie się nastrojów depresyjnych. 

Kąpiel – ma dzianie kojące i relaksujące po ciężkim dniu. Należy rozpuścić 3-4 kropel w odrobinie płynu do kąpieli i dodać całość do wanny. 

Owady –olejek eukaliptusowy jako środek odstraszający komary może być wykorzystany bezpośrednio na skórę, jeśli zmieszamy go z wodą lub ulubionym balsamem.

Zapach:

Świeży, aromatyczny korzenny, ożywczy, motywujący, orzeźwiający z nutą słodyczy.

Komponuje się z:

Cedrowym, cytrynowym, lawendowym, z drzewa herbacianego, miętowym, tymiankowym, sosnowym, rozmarynowym.

Skład:

Naturalny olejek eteryczny, 100% czysty.

Pojemność:

5 ml

Uwagi i przeciwwskazania:

Olejek ogólnie dobrze tolerowany, nie toksyczny i nie podrażnia skóry.

W składzie INCI olejku eterycznego zostały wyszczególnione naturalne składniki olejku, które są potencjalnymi alergenami.

Przechowywać szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować doustnie i w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę.

4025121060364
80 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Olejek Eukaliptusowy, 5ml...

34,00 zł