CYPRYS, 5 ML BIO, CUPRESSUS SEMPERVIRENS
zoom_out_map

Olejek Cyprysowy, 5ml Naturalny

40,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

Cyprys to drzewo iglaste pochodzące z basenu Morza Śródziemnego. Cieszyło się dużym uznaniem w kulturze tybetańskiej i egipskiej. Z drzewa cyprysowego miał być zrobiony krzyż Jezusa Chrystusa. Cyprys to wieloletnie drzewo iglaste o stożkowej koronie.  Olejek eteryczny uzyskuje się z młodych gałązek, igieł oraz szyszek. 

Cyprysowy olejek eteryczny jest idealny do udrażniania układu oddechowego, pomaga też przezwyciężyć stany stresowe lub lękowe. Skutecznie łagodzi fizyczne i emocjonalne objawy menopauzy. 

Olejek cyprysowy jako element aromaterapii zakorzeniony jest głęboko w starożytnej medycynie. Sam cyprys paradoksalnie uważany był za symbol śmierci i żałoby, będąc jednocześnie cenionym lekiem. Pedanios Dioskurydes, lekarz rzymski z czasów cesarza Nerona, polecał macerować jego liście w winie w celu leczenia dolegliwości układu moczowego. 

Ilość
0

Nazwa botaniczna:

Cupressus sempervirens

Kraj pochodzenia: 

Francja/Hiszpania

Sposób otrzymywania:

Destylacja parą wodną gałązki, igły, szyszki.

Działanie:

Bakteriobójcze,

Wyciszające,

Przeciwbólowe,

Uspokajające.

Zastosowanie:

Aromatoterapia - relaksuje, pomaga pozbyć się napięcia nerwowego i łagodzi skutki wyczerpania fizycznego, odpręża (4-5 kropli).

Kąpiel – łagodzi napięcia nerwowe, stany zapalne, zdenerwowanie, bezsenność, napięcia i bóle  mięśni, reumatyzm (5-7 kropli rozpuścić w płynie do kąpieli i dodać do wody).

Masaż – zmniejsza napięcia nerwowe, stany zapalne, bóle mięśni, reumatyzm (tylko rozcieńczony, np. 8-10 kropli w 50 ml oleju migdałowego).

Zapach:

Drzewny, lekko ostry, odświeżający i męski.

Komponuje się z:

Bergamotką, szałwią, lawendą, jałowcem, sosną.

Skład:

Naturalny olejek eteryczny, 100% czysty.

Pojemność:

5 ml

Uwagi i przeciwwskazania:

Olejek ogólnie dobrze tolerowany, nie toksyczny i nie podrażnia skóry.

W składzie INCI olejku eterycznego zostały wyszczególnione naturalne składniki olejku, które są potencjalnymi alergenami.

Przechowywać szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować doustnie i w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę.

4025121044319
1 Przedmiot

Opis

Zastosowanie
NA UKOJENIE NERWÓW
Rodzaj
POJEDYNCZE

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Olejek Cyprysowy, 5ml...

40,00 zł